Kvíz

Toto je test na preverenie toho, akým si libertariánom. Nie je to žiadny dokonalý test vychádzajúci zo štúdií, no len nejaká forma zábavy, ktorá ťa snáď vyprovokuje k premýšľaniu o nových veciach. Páči sa mi viac ako slávny „Najkratší politický kvíz na svete“, pretože tieto otázky nie sú tvorené za účelom autorovho subjektívneho ohodnotenia skúšajúceho na nejakej osi, a takisto ponúka lepšie oddelenie miernejších a tvrdších libertariánov. Tento kvíz je s miernou úpravou kópiou libertarian purity testu od Briana Caplana. Prajeme príjemnú zábavu. 🙂

Hint


Meno

Email

7 odpovedí

 1. Avatar
  júl 02, 2014

  hmm, 122 bodov… Perfektné! Dokonalé! Tento svet potrebuje viac takých ako si ty!

  neviem ci sa dalo odpovedat inak. Mne nic ine nevychadzalo

  Thumb up 4 Thumb down 0

  Odpovedať

  • Avatar
   január 24, 2015

   Preco si za zrusenie univerzit a nie za ich predaj?

   Thumb up 0 Thumb down 0

   Odpovedať

 2. Avatar
  júl 20, 2014

  Nácek? Tento kvíz je len medzi komunizmom a libertarianizmom, čo by som zdôraznil, lebo taký anarchista by skončil ako jeho úhlavný ideologický nepriateľ. Inak fajn test :).

  Thumb up 2 Thumb down 0

  Odpovedať

 3. Avatar
  november 27, 2014

  Niektoré otázky sú podľa mňa zle položené, proste vyber si medzi čiernou a bielou. Na niektoré otázky som dal „nie“ len preto, že síce ideálne by to bol to fajn, ale v praxi by to asi nefungovalo a potom aj preto, že síce súhlasím s tým, aby sa štát minimalizoval a väčšinu vecí presunul na súkromný sektor, no tú minimálnu funkciu by som nechal ako zálohu so súkromným sektorom, ak by sa povedzme 2 ľudia nedohodli, čo sa môže stať, ďaĺšia vec, sú určité veci, na ktorých sa nedohodneme a preto by mali zasiahnuť odborníci (hluk, bezpečnosť atď…)

  proste som za menej štátu, ale tá minimalizácia musí byť postupná a neviem kde by mala skončiť. Neviem kde je v tomto prípade hranica medzi utópiou a realitou. Ukázať to môže len prax.

  Thumb up 1 Thumb down 0

  Odpovedať

 4. Avatar
  február 10, 2015

  Test nuti mat na vsetko nazor. Musim sa priznat, ze na polovicu by som najradsej odpovedal „neviem“ Obzvlast si neviem predstavit privatizaciu policie, armady a sudnictva. Obavam sa, ze by sa tym z oligarchov stali doslovne war lordovia.

  Thumb up 2 Thumb down 1

  Odpovedať

 5. Avatar
  jún 17, 2015

  Výsledok: 7 bodov.
  Hodnotenie: „Začínaš mať na vec liberálne pohľady. Je to skvelé, mal by si ich rozširovať!“

  …a ja sa pýtam, čo je vlastne nejakému libertariánovi do rozširovania miery liberalizmu mojich názorov.
  …neprotirečí to tak náhodou vo svojej podstate tej vašej svätej dogme….?

  Thumb up 1 Thumb down 0

  Odpovedať

  • Avatar
   február 03, 2016

   Mam sice vic bodov ale s maguso1975 musim suhlasit :).
   Namiesto uplneho zrusenia statu sa treba zamysliet skor nad tym aby stat riesil len to co MA (otazka je co to ma byt) a to by mal robit perfektne a do toho ostatneho sa nestarat.

   Thumb up 0 Thumb down 0

   Odpovedať

Leave a comment

*