Slniečkar

Slniečkar / Definícia Slniečkarov

Človek, ktorý prepadol, či už vedome – ideologicky, alebo podvedome – svojim „cítením“, videním sveta, respektíve svojou mapou reality, sociálnemu ľavicovému liberalizmu až do miery fanatizmu, kedy je „cítenie“, ideológia či vlastná mapa reality nadradená faktom, elementárnemu ráciu, spoločenskej, ekonomickej alebo politickej realite. Následne dochádza k pasívnej alebo aktívnej agresii voči každému, kto prezentuje iný názor, iné presvedčenie, alebo dokonca čo i len poukazuje na nesúlad fanatikových tvrdení s realitou.

Takto radikalizovaní ľudia sú, čo sa týka vzorcov správania, v rovnakej kategórii ako radikalizovaní nacionalisti, či radikalizovaní rasisti. A práve prechodom do vyššie popísaného fanatizovaného stavu sa človek stáva extrémistom. Radikalizovaní sociálni liberáli síce používajú iné prostriedky a metódy než napríklad radikalizovaní nacionalisti (náckovia) a majú iné vonkajšie ciele (vnútorný cieľ je zhodný – kontrola nad ostatnými), ale ich mentálne a behaviorálne vzorce sú rovnaké. Dokonca aj psychické predispozície, črty a hlbinná motivácia (mocenské nutkanie ako kompenzačná reakcia na komplex menejcennosti) sú rovnaké, len sa vybíjajú cez iné obsahy, formy a metódy.

pošli na vybrali.sme.sk

5 odpovedí

 1. Avatar
  január 15, 2017

  Ľavicový liberál – prachobyčajný socialista s mimoriadne liberálnym postojom k feminizmu, LGBTI, multikulturalizmu a podobným nepodstatným témam, čo prerastá do pozitívnej diskriminácie, ktorú pre všetky „menšiny“ žiada.

  Najtvrdšia verzia takýchto ľudí sa vyznačuje neomarxizmom Frankfurtskej školy, nezmyselná rovnostárska teória preberajúca od starého marxizmu technický aparát a definíciu vzťahov.

  Thumb up 31 Thumb down 6

  Odpovedať

  • Avatar
   november 19, 2019

   slovne spojenie pozitivna diskriminacia by sa tiez hodilo dat do uvodzoviek…tieto privlastky su logicky nezmysel podobny humanitarnemu bombardovaniu ci neumyselnemu 10 nasobnemu bodnutiu nozom

   Thumb up 0 Thumb down 0

   Odpovedať

 2. Avatar
  január 15, 2020

  Viete ináč, čo je sranda? Že podľa tohoto modelu SaSka nepatrí k slniečkárom 😀 A ani ja ako člen PS, pretože som pravičiar 😀 A ani členovia žaľuďov, členovia Spolu, členovia OĽaNO či členovia KDH 😀

  Thumb up 0 Thumb down 0

  Odpovedať

  • Avatar
   február 27, 2020

   PS ma v strane veľké množstvo ľavičiarov poznám aj jedného nemenovaného člena tej strany ktorý je otvorene anarchokomunista 😀

   Thumb up 1 Thumb down 0

   Odpovedať

 3. Avatar
  marec 09, 2020

  Je treba spomenúť aj etymologické hľadisko, teda pôvod slova. Je odvodené z angličtiny zo slova „sunshine“, teda slnečný svit, pričom sa v prenesenom význame používa na človeka, ktorý všetko vidí v tom najjasnejšom svetle bez ohľadu na skutočnosť, proste naivka. Keďže slnečný svit neznie v slovenčine dosť dynamicky, ujalo sa slniečko alebo slniečkár.

  Thumb up 0 Thumb down 0

  Odpovedať

Leave a comment

*