Slniečkar

Slniečkar / Definícia Slniečkarov

Človek, ktorý prepadol, či už vedome – ideologicky, alebo podvedome – svojim „cítením“, videním sveta, respektíve svojou mapou reality, sociálnemu ľavicovému liberalizmu až do miery fanatizmu, kedy je „cítenie“, ideológia či vlastná mapa reality nadradená faktom, elementárnemu ráciu, spoločenskej, ekonomickej alebo politickej realite. Následne dochádza k pasívnej alebo aktívnej agresii voči každému, kto prezentuje iný názor, iné presvedčenie, alebo dokonca čo i len poukazuje na nesúlad fanatikových tvrdení s realitou.

Takto radikalizovaní ľudia sú, čo sa týka vzorcov správania, v rovnakej kategórii ako radikalizovaní nacionalisti, či radikalizovaní rasisti. A práve prechodom do vyššie popísaného fanatizovaného stavu sa človek stáva extrémistom. Radikalizovaní sociálni liberáli síce používajú iné prostriedky a metódy než napríklad radikalizovaní nacionalisti (náckovia) a majú iné vonkajšie ciele (vnútorný cieľ je zhodný – kontrola nad ostatnými), ale ich mentálne a behaviorálne vzorce sú rovnaké. Dokonca aj psychické predispozície, črty a hlbinná motivácia (mocenské nutkanie ako kompenzačná reakcia na komplex menejcennosti) sú rovnaké, len sa vybíjajú cez iné obsahy, formy a metódy.

9 odpovedí

 1. Avatar
  január 15, 2017

  Ľavicový liberál – prachobyčajný socialista s mimoriadne liberálnym postojom k feminizmu, LGBTI, multikulturalizmu a podobným nepodstatným témam, čo prerastá do pozitívnej diskriminácie, ktorú pre všetky „menšiny“ žiada.

  Najtvrdšia verzia takýchto ľudí sa vyznačuje neomarxizmom Frankfurtskej školy, nezmyselná rovnostárska teória preberajúca od starého marxizmu technický aparát a definíciu vzťahov.

  Thumb up 40 Thumb down 10

  Odpovedať

  • Avatar
   november 19, 2019

   slovne spojenie pozitivna diskriminacia by sa tiez hodilo dat do uvodzoviek…tieto privlastky su logicky nezmysel podobny humanitarnemu bombardovaniu ci neumyselnemu 10 nasobnemu bodnutiu nozom

   Thumb up 5 Thumb down 1

   Odpovedať

 2. Avatar
  január 15, 2020

  Viete ináč, čo je sranda? Že podľa tohoto modelu SaSka nepatrí k slniečkárom 😀 A ani ja ako člen PS, pretože som pravičiar 😀 A ani členovia žaľuďov, členovia Spolu, členovia OĽaNO či členovia KDH 😀

  Thumb up 2 Thumb down 6

  Odpovedať

  • Avatar
   február 27, 2020

   PS ma v strane veľké množstvo ľavičiarov poznám aj jedného nemenovaného člena tej strany ktorý je otvorene anarchokomunista 😀

   Thumb up 7 Thumb down 0

   Odpovedať

   • Avatar
    september 20, 2020

    Potvrdzujem, ja ako anarchokomunista som zo strán, ktoré boli, volil PS. Každopádne kto má problém s anarchokomunistami, ten nemá problém s fašizmom štátu, ale s vplyvom demokracie do ekonomiky.

    Thumb up 0 Thumb down 1

    Odpovedať

  • Avatar
   apríl 08, 2021

   PS je synonymom pre ultraľavicu

   Thumb up 3 Thumb down 0

   Odpovedať

 3. Avatar
  marec 09, 2020

  Je treba spomenúť aj etymologické hľadisko, teda pôvod slova. Je odvodené z angličtiny zo slova „sunshine“, teda slnečný svit, pričom sa v prenesenom význame používa na človeka, ktorý všetko vidí v tom najjasnejšom svetle bez ohľadu na skutočnosť, proste naivka. Keďže slnečný svit neznie v slovenčine dosť dynamicky, ujalo sa slniečko alebo slniečkár.

  Thumb up 5 Thumb down 0

  Odpovedať

 4. Avatar
  máj 30, 2020

  Nerozumiem, ako moze byt praviciar clenom PS, ktoreho zakladatel je reinkarnovany komunista a zazracny podnikatel v IT sektore Štefunko, ktory zbohatol hlavne pocas prvej vlady SMERu. Nerozumiem, ako moze byt praviciar clenom strany, na celej ktorej bol/je pomyleny a vymysleny predseda vlady Truban, ktory sa pocas kampane fotil s obrazkom „I love progress“ a na Instagrame followuje dno Americkeho Kongresu Ocasio-Cortez. Mozno tie emotikony napovedaju viac a nemal by som sa cudovat.

  Thumb up 6 Thumb down 1

  Odpovedať

 5. Avatar
  december 14, 2020

  Praveze si zamienate strany, oni podporuju pravicu aj ked maju holu rit… a LSNS je radikalna lavica, neomarxisti.. este by som ich prirovnal k nabozenskym fanatikom, bývaju spojený s presvedčením o absolútnosti vlastnej pravdy, sprevádzaným netoleranciou k odlišným názorom.

  Thumb up 1 Thumb down 2

  Odpovedať

Leave a comment

*