Keď etatista argumentuje… (voľné pokračovanie)

Už minule som napísal príspevok, ako je to dosť biedne pri argumentovaní niektorých etatistov. Samozrejme, že naši zástupcovia robia pre nás len to najlepšie, a preto pri ich záslužnej činnosti vyprodukovali tieto perly logiky.

Rovná daň bola prijímaná v krajinách bývalého sovietskeho bloku a je typická pre krajiny, ktoré majú problém s výberom daní, kde je ťažká motivácia ľudí na platenie daní.

Autorom tohto výroku nemôže byť nik iný len náš financmajster Kažimír. Samozrejme, že minister sa už v rámci boja proti „rovnej dani“ nemôže opierať o nejaké konkrétne čísla, nakoľko všetky hovoria buď priamo, alebo skôr nepriamo za aspoň zachovanie daného systému. A tak začal hľadať iné podporné argumenty. Vychádzajme z toho, že má náš šéf financií pravdu a jednoduchší daňový systém má odôvodnenie v krajinách, kde sa ľuďom moc platiť nechce. Otázka ale zostáva, prečo si myslí tento ekonomický expert, že na Slovensku je motivácia vysoká, keď podľa oficiálnych údajov Eurostatu je Slovensko druhé najhoršie v rámci únie, čo sa týka daňových únikov. A prečo by aj bol niekto motivovaný platiť dane za tie fantastické služby, ktoré poskytuje tento štát?

Tak teraz neviem, čo tým chcel básnik povedať.

Ďalšou perlou prispel poslanec Martvoň, ktorý sa takto vyjadril v súvislosti s obhajobou poslaneckých notebookov a na margo toho, prečo by si ich naši tlačiaci zástupcovia nemali kupovať zo „SVOJHO“, teda z nášho.

Pokiaľ je to v zákone a pokiaľ všetci predchádzajúci poslanci mali určité nároky na niečo, tak by tieto výhody mali zostať pre nových poslancov zachované.

Tu už ani žiadny komentár netreba. Či?

3,259 celkovo návštev, 1 návštev dnes

2 odpovedí

 1. Avatar
  október 31, 2012

  Prečo etatisti argumentuju tak uboho ?
  – odpoved jednoduchá : Pretože si dobre uvedomujú, že oni si to môžu dovoliť. Na ich strane je celá sila STATu . Statne sudy, statna policia, poslanci- tvorcovia zákonov. Etatista nepotrebuje oponenta presvedčiť, lebo každý oponent aj tak nakoniec musí ustúpiť pred políciou a sudnictvom. Ak oponent argumentuje zločinným výberom daní , tak etatista vie, že jeho oponent iba pindá, ale dane zaplatí, lebo sa bojí súdu a väzenia. Ak oponent argumentuje neškodnosťou marihuany, tak etatista vie, že par rokov väzenia pre jeho oponenta je najsilnejší argument.
  Etatisti argumentujú iba preto, aby sa nám mohli pri tom pozerať do očí a v duchu sa smiať, ako nás majú v hrsti.

  Thumb up 13 Thumb down 2

  Odpovedať

  • Avatar
   november 05, 2012

   ono ten etatista ani moc nema s kym argumentovat, lebo vacsina s ktorymi sa stretava su etatisti 🙂

   Thumb up 2 Thumb down 2

   Odpovedať

Diskusia je moderovaná. Komentáre, ktoré nie sú k téme, obsahujú nadávky alebo osobné invektívy, nebudú schválené. Reakcie na komentáre sa rozvetvujú do max. hĺbky 10 komentárov.

Leave a comment

*