Jozef Rajtár: Žijem na Slovensku a preto nechcem, aby bolo skorumpované

Na slovenskej politickej scéne je toho málo, čo smeruje k menej štátu. Väčšinou sa niekde spraví dobrý krok, aby sa následne na druhom konci spravili dva opačným smerom. Ale nájde sa aj výnimka – aktuálny program SaS Agenda 2020. Ak by sa ho podarilo naplniť, tak by sa občanom, pripraveným postarať sa o seba a svojich blízkych, dýchalo na Slovensku ľahšie.

Jeden zo zásadných dôvodov takéhoto smerovania programu je Jozef Rajtár. Je zakladajúcim členom SaS, v strane má na starosti tému Štíhly štát a je hlavný tvorcom tohto dokumentu.

Pretože dlho fungoval v juhovýchodnej Ázii v bankovom sektore, tak sme sa s ním porozprávali nielen o Agende 2020. Ako sa podniká v Číne a v Hong Kongu, prečo ľudia prechádzajú z biznisu do politiky …

… ako to bolo myslené so živnostníkmi za prvej Radičovej vlády …

… a či sa konečne podarí na Slovensku zrušiť gastrolístky sa dozviete v našom novom videorozhovore. A mnoho viac.

7,118 celkovo návštev, 1 návštev dnes

18 odpovedí

 1. Avatar
  november 02, 2015

  Tá najväčšia korupcia v každom demokratickom štáte je geneticky zákodovaná priamo v jeho ústave :
  ==== Demokratické voľby. =====
  Princíp volieb :
  Každý kandidát vo voľbách sa snaží získať priazen a hlasy voličov. Jediný reálny spôsob ich získania sú SĽUBY.
  Sľúbuje sa kadečo : Veľké platy, byty zadarmo, vlaky zadarmo, desiaty deťom zadarmo, zdravotníctvo zadarmo, školy zadarmo, veľké socialne dávky, dôchodky veľké – a hlavne všetkým, aj tým, ktorí pracovali minimálne. Absolutne ŽIADNY politik neprezradí, že všetko to ZADARMO musia zaplatiť hlavne tí ludia najviac pracujuci, veľkými daňami.

  Všetko to ZADARMO naslubované voličom – to je klasická KORUPCIA :
  === Ty nám dáš hlas, mi ti dáme všetko ZADARMO. ===

  SaS chce NA SLOVENSKU , aby nebolo SKORUMPOVANÉ.
  Pravdepodobne chce zrušiť voľby. Teda chce zrušiť demokraciu.

  Lenže ludia nedajú hlas pre SaS. Ľudia CHCÚ VŠETKO ZADARMO. Ľudia chcú demokraciu , Ľudia chcú voľby, chcú sluby. A preto NECHCÚ SaS.
  A teraz si pozriem to video – ako to chcú SaS vyriešiť. Neverím, že chcú zrušiť voľby a demokraciu. Teda – neverím, že chcú zrušiť korupciu. Tú NAJväčšiu, demokratickú, volebnú korupciu.

  Thumb up 0 Thumb down 0

  Odpovedať

 2. Avatar
  november 02, 2015

  Tak, pozrel som si tak veľmi narýchlo, po skokoch to video – a veru nič moc. Voľby SaS rušiť nebude, takže korupcia nám zostane, aspoň na tej najvyššej, najmasovejšej úrovni. Fico aj ostatní politici nám bude ďalej ponúkať zadarmo kadečo. Hlavne práca v zamestnaní bude zadarmo, pretože celý plat stiahne vláda v daniach – aby to ZADARMO bolo z čím zaplatiť. A ludia budu dostávať zadarmo 3x denne polievku a kus chleba.
  Lenin ani netušil, čo všetko môže byť v štáte zadarmo.

  A ešte nam SaS chce zrušiť milované stravné poukážky, a to bude poslední kliniec do jej rakvy.

  A ešte – ďakujem za tie červené body. Mančaft etatistov v Menejštátu nesklamal. Zviditeľnuje sa.

  Thumb up 0 Thumb down 0

  Odpovedať

  • Avatar
   november 02, 2015

   keby si zrusil volby, tak tu mas fica zabetonovaneho na 40 rokov – styl gustav husak

   Thumb up 0 Thumb down 0

   Odpovedať

   • Avatar
    november 02, 2015

    „fica zabetonovaneho “
    – mne je jedno, či je zabetonovaný. Mne nezalezí na tom, či tam hore sedí a buzeruje ludí fico alebo ktokolvek iný. Problém korupcie nestojí na ficovi, ale na demokratickom systéme, ktorý tu máme. Ale to asi nechápeš. Nevadí, nechápe to 99% (nielen) slovákov. A preto sa len budú čudovať dalších sto rokov, prečo je tu korupcia. A oni sami sa pri každých voľbách dávajú podplácať socialistickými sľubmi, čo všetko dostanú od vlády zadarmo – bez práce.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Odpovedať

    • Avatar
     november 03, 2015

     ze je tebe vsetko jedno, to vieme
     ale je tu celkom relevantna skupina ludi, ktori podnikaju, publikuju, bohatnu, ziju spokojne zivoty … a tym zalezi na tom, aby nezili v nejakej totalite lukasenkovskeho typu

     Thumb up 0 Thumb down 0

     Odpovedať

     • Avatar
      november 03, 2015

      „ze je tebe vsetko jedno, to vieme“
      – Vieme ? Ty si onikáš? Cisár pán ?
      -.-.-.-.
      Ja za dobrú alternatívu k demokracii považujem ANCAP. Lukašenko – to je práve konečnou etapou demokracie.
      Obhajovať demokraciu, založenu na volebnej korupcii voličov je cesta k totalite.
      Demokracia MUSÍ končiť totalitou, pretože totalitní politici dokážu nasľubovať voličom najviac. A teda zvíťazia. Demokraticky, ako Hitler.

      Thumb up 0 Thumb down 0

     • Avatar
      november 03, 2015

      Ja za dobrú alternatívu k demokracii považujem ANCAP

      tak to si pockaj na kralovstvo bozie na zemi, ty teolog.

      Thumb up 0 Thumb down 0

 3. Avatar
  november 02, 2015

  Tak toto je ten slávny libertarián z SaS ??? Ktorý obhajuje potrebu štátne regulácie? (na začiatku prvého videa, ďalej už nemám silu to počúvať). Môj ty bože 🙁 Však momentálne na Slovensku vidíme explicitne, ako štátna regulácia zabezpečila dodržiavania základných požiadaviek v stavebníctve. Statik so štátnou pečiatkou a predsa jeho budovy majú také probémy, že ich musia vysťahovať.

  Thumb up 0 Thumb down 0

  Odpovedať

  • Avatar
   november 02, 2015

   Ale ved statik Tomcani bol vybraty uplne trhovo a transparente. Po tom co povodny statik odmietol podpisat podfinacovany projekt investor nasiel na tarhu Tomcaniho.

   Thumb up 0 Thumb down 0

   Odpovedať

   • Avatar
    november 03, 2015

    Alebo inými slovami: žiadna regulácia, žiaden štátny dohľad nezabráni tomu, aby niekto urobil niečo zlé, ak sa tak rozhodne. Presne o tom píšem.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Odpovedať

  • Avatar
   november 03, 2015

   Ku kauze Tomčáni:
   V normálnom svete by žiadna poisťovňa nehnuteľnosť nepoistila, kým by sa nepresvedčila o jej bezpečnosti. Ale v tom našom okrúhla pečiatka budí dojem, že štát ručí za prácu príslušného projektanta. Ale neručí.
   Snáď to raz bude tak, že nie komora bude skúšať tieto osoby, ale poisťovne si ich kvality budú overovať samé. Pretože ony riskujú. Kto bude mať dôveru, bude mať prácu, kto nie, nebude.

   Thumb up 0 Thumb down 0

   Odpovedať

 4. Avatar
  november 02, 2015

  Moja dlhšia reakcia na etatistickú 3.minútu rozhovoru je tu:
  http://pospisil.blog.sme.sk/c/389947/statne-regulacie-nefunguju-nikde-a-nikdy.html

  Thumb up 0 Thumb down 0

  Odpovedať

  • Avatar
   november 02, 2015

   Suhlas s tvojim blogom. No aj tak treba uznat, ze ten ich program je zatial to najpravicovejsie co politicka scena na Slovensku mala…

   Thumb up 0 Thumb down 0

   Odpovedať

   • Avatar
    november 02, 2015

    To ale neznamena vobec nic. Sami vladu nezostavia a keby aj, tak tu je EU, USA, NATO, ktore zoseka tvoj program na promile z toho, co si dal na papier a co slubil volicom.

    No a ak vladu zostavia, tak zlepenec ti tvoj program zoseka este viac ako vyssie menovani socialisti a fasisti.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Odpovedať

   • Avatar
    november 03, 2015

    Čo je to „najpravicovejší“? Však pán Rajtár jasne ukázal, že neverí slobodnému trhu. V tej kritickej 3.minúte rozhovoru ukázal, že principiálne sú jeho názory totožné s väčšinovým presvedčením, že trh treba zásadným spôsobom regulovať štátom. Lebo inak sa stane niečo veľmi zlé. A to proste nie je pravda. Desaťročia tu máme štáty, ktoré fungujú presne na tomto predpoklade a je to stále len horšie a horšie.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Odpovedať

    • Avatar
     november 03, 2015

     V princípe áno, tam ten princíp porušil. No ten v zásade porušoval aj Milton Fridman a napriek tomu jeho vplyv na „liberty movement“ a ekonomiky krajín bol enormný.

     Thumb up 0 Thumb down 0

     Odpovedať

    • Avatar
     november 03, 2015

     „Však pán Rajtár jasne ukázal, že neverí slobodnému trhu.“

     – Malá obhajoba Rajtára :
     Pri takýchto hodnoteniach treba zasadne rozlišovať, či sa jedná o politologické úvahy v rovine principialnej, teoretickej, ……alebo o hodnotenie konkrétneho stavu a riešenie konkretneho stavu.
     Ja ako principialny libertarian by som v pozícii politika tiež V DNEŠNEJ dobe neponechal všetko na tržné vzťahy , pretože tento sprostý národ (ale aj okolité) by nezvládol tú absolutnu slobodu a zbláznili by sa od strachu a asi sa vyzabíjali. Samozrejme – nastavil by som asi stav, v ktorom by si každý človek slobodne MOHOL zvoliť status slobodného tvora, bez štátneho dirigizmu. A ostatných 95 % by si hovelo v socializme.
     Ovšem – toto by sa nedalo zaviesť v rámci DEMOKRACIE, pretože tí otroci by to v najbližších voľbách zatrhli tým slobodným. Toto by šlo zaviesť iba vo feudalizme , alebo nejakej totalite.

     Demokracia – to je akási samozvorná totalita. Vláda otrokov.

     Thumb up 0 Thumb down 0

     Odpovedať

 5. Avatar
  november 03, 2015

  Z toho rozhovru to nebolo jasne.
  SaS akoze chce zrusit pausalne vydavky pre SZCO?
  Dobre som to vyparsoval z toho rozhovoru? Pytajuci je zrejme za pausalne vydavky? Nechapem co je na tom zle ak to chcu zrusit?
  Podla mna je dolezite kolko prachov mi zostane vo vrecku. Teraz to SZCO optimalizuje tak ze pozera na prijmi a vydavky ktore su vyhodnejsie {ci uz realne alebo pausalne}. Ak to SaS zjednoti tak, ze sa budu pouzivat iba realne vydavky, akceptujem to a dufam ze nezrusi danovu evidenciu pri ktorej netreba robit uctovnictvo.

  Dolezite je, ze ak rocne vyfakturujem XXXXXeuro kolko z toho miniem na Odvody a DAN. Ak to bude 35% tak dobre.

  Thumb up 0 Thumb down 0

  Odpovedať

Diskusia je moderovaná. Komentáre, ktoré nie sú k téme, obsahujú nadávky alebo osobné invektívy, nebudú schválené. Reakcie na komentáre sa rozvetvujú do max. hĺbky 10 komentárov.

Leave a comment

*