Sulík mal pravdu, Euroval bol prd platný

Po preklade videa so Sulíkom, kde pekne naložil boľševikovi z SPD Martinovi Schulzovi, som sa rozhodol spraviť preklad zostrihu aj z trošku staršej relácie, tentokrát z nemeckej stanice ARD. Ako vidno, tak Sulík už v roku 2011 v nemecku obhajoval svoj postoj a kritizoval systém Eurovalu. Nakoniec sa ukázalo, že celý Euroval bol doslova a do písmena prd platný.

Peniaze, ktoré sme dali, resp. dáme krajinám ako Grécko, sú vyhodené z okna. Práve dnes to potvrdila aj ratingová agentúra S&P, ktorá hovorí o tom, že ani po odpise 70 percent dlhu súkromných veriteľov neklesne zadĺženosť Grécka na udržateľnú úroveň. Aj toto hovorí Sulík s Wöhrlom v tejto relácii zadubeným dlhoročným nemeckým politikom, ktorí nevedia prijať tvrdú realitu.

Tu by som rád ešte dodal, ak by som narážal aj na nadpis článku, pravdu mal ešte jeden človek – Juraj Karpiš. Jeho postoj sa mi navyše páči viac, keďže si takisto myslím, že euro je ako také celé fail politický projekt, bez racionálnych základov.

Tomáš Baťa už v roku 1932 chápal to, čo nevedia politici dodnes pochopiť.

Přelom hospodářské krize? Nevěřím v žádné přelomy samy od sebe.

To, čemu jsme zvykli říkat hospodářská krize, je jiné jméno pro mravní bídu. Mravní bída je příčina, hospodářský úpadek je následek. V naší zemi je mnoho lidí, kteří se domnívají, že hospodářský úpadek lze sanovat penězi. Hrozím se důsledku tohoto omylu. V postavení, v němž se nacházíme, nepotřebujeme žádných geniálních obratů a kombinací. Potřebujeme mravní stanoviska k lidem, k práci a veřejnému majetku. Nepodporovat bankrotáře, nedělat dluhy, nevyhazovat hodnoty za nic.

3,222 celkovo návštev, 1 návštev dnes

2 odpovedí

 1. Avatar
  február 09, 2012

  Ja len doplním, že Grécku odpustí dlhy aj Slovensko. Aj keď sa Sulíkovi podarilo zastaviť prvú priamu pôžičku Grécku (a tieto peniaze teda zachránil), Grécku v mene Slovenska požičia ECB. Presunie svoje grécke junk dlhopisy do eurovalu. To doho eurovalu, kvôli ktorému modrí goriliaci povalili vládu a o ktorom tvrdili, že jeho angažovanosť voči Grécku bude obmedzená. To mali pravdu. Viac, ako celé Grécke dlhy tam skutočne neskončí 🙂
  http://hnonline.sk/firmyafinancie/c1-54656890-grecke-dlhy-mieria-na-slovensko

  Thumb up 0 Thumb down 1

  Odpovedať

 2. Avatar
  február 18, 2012

  zaujímala by ma tabuľka štátov Únie podľa zadlžovania a podľa rokov…..
  kto je víťazom v zadĺžovaní roku 2011…..
  ako sa vyvíja zadĺžovanie Slovenska za minulých 10 rokov……
  ale prosil by som o čisté údaje v euro a nie o podvodné percentuálne hodnoty voči HDP, …..

  nebolo by od veci aj zistiť , načo išli výdavky štátu….

  Thumb up 0 Thumb down 1

  Odpovedať

Diskusia je moderovaná. Komentáre, ktoré nie sú k téme, obsahujú nadávky alebo osobné invektívy, nebudú schválené. Reakcie na komentáre sa rozvetvujú do max. hĺbky 10 komentárov.

Leave a comment

*