Čínsky vírus – voda na mlyn etatistickým psychopatom

Aktuálne patálie s čínskym vírusom úplne explicitne ukazujú, že spoločnosť nie je možné centrálne riadiť. Že to, čo sa nám politici snažia predať, neexistuje. Nie je to jednoducho možné. Problém je, že toto poznanie nie je dostupné pre etatizmom od škôlky indoktrinované obyvateľstvo.

Organizácia euroMOMO sa dlhodobo venuje štatistikám a trendom úmrtnosti v Európe. Štatisticky spracúva dáta, ktoré poskytujú vybrané krajiny. Vývoj prezentuje v týždňových reportoch. Deklarovaný účel sa zdá celkom rozumný: dať vládam aktuálne informácie o trende čísel úmrtnosti tak, aby v prípade nejakého významného nárastu mohli vlády reagovať (prijatím nejakých opatrení) a ochrániť tak obyvateľstvo.

Pozorne si pozrite graf úmrtnosti pre začiatok roku 2017. Je tam vidieť dosť dramatické zvýšenie počtu zomrelých v mnohých reportujúcich krajinách. Netvrdím, že pamäť je moja silná stránka, ale 2017 nie je tak vzdialený, aby som si netrúfol napísať, že európske vlády vtedy neprijímali žiadne zásadné opatrenia. Ani médiá vtedy nepísali o niečom nezvyčajnom. Prudký nárast zomrelých zo začiatku roka 2017 teda vlády európskych krajín považovali za niečo normálne. Nebolo to nič, čo by sa vtedy rozhodli riešiť.

Dnes tu máme svetovú pandémiu. Európske čísla úmrtnosti sotva dosahujú úrovne roku 2017, a to sa samozrejme bavíme o krajinách najviac zasiahnutých pandémiou čínskeho vírusu (Taliansko, Španielsko, Francúzsko).

Ja vôbec ani v najmenšom nechcem bagatelizovať práve prebiehajúcu epidémiu. Moja zásadná otázka sa týka roku 2017: Prečo vtedy vlády nekonali? Vtedy im nešlo o ľudí? Vtedy nevadili vysoké počty zomrelých? Prečo nie?

Ale akokoľvek s tým nebudete súhlasiť, ja tvrdím, že vlády nekonali ani začiatkom tohto roku. Tá epidémia totiž prišla riadne a zopár týždňov vopred ohlásená. Alebo mám veriť tomu, že rôzne výzvedné služby „západného“ sveta nedokázali zistiť a svojim vládam reportovať, že čínske reportované čísla úmrtnosti sú od reality vzdialené jeden, možno aj dva rády? Organizácie s astronomickými rozpočtami nepojali žiadne podozrenie? Akože aj oni spapali čínskym súdruhom propagandistické videá, ako rýchlo dokázali postaviť nové núdzové „nemocnice“?

Na čo presne máme WHO (Svetová zdravotnícka organizácia)? Že sa vedúci papaláši nechali kúpiť čínskym vedením, to chápem. Ale nemali by mať demokratickejšie krajiny v tej organizácii svojich ľudí, ktorí by spustili alarm aspoň po tichu a u svojich vlád?

Na čo presne sú zdravotnícke systémy Talianska, Španielska, Francúzska …. keď tisíce vraj špecialistov nedokázali spustiť krik ešte PRED? Alebo krik spustili, ale nikto ich nepočúval? Dozvieme sa vôbec, ako to v skutočnosti bolo?

Z môjho pohľadu štáty a ich príslušné orgány minimálne v Taliansku, Španielsku, Francúzsku fatálne zlyhali. Nie, toto skutočne nie je čierna labuť. Udalosť, ktorá sa nedala čakať a mala potenciál prekvapiť skutočne profesionálne zorganizovanú obranu. Aktuálna pandémia je presne ten typ udalosti, ktorá by v spoločnosti nespôsobila takú katastrofu v prípade, že by štát ako organizácia mohol principiálne fungovať. Tu nejde o zlyhanie jednotlivcov. Tu úplne jasne zlyhal systém. Štát, ktorý nereagoval v roku 2017, ale nikoho to vtedy netrápilo, úplne rovnako nereagoval ani v roku 2020.

Čínsky vírus zapôsobil ako svätená voda na bandy psychopatov, ktorí sa tvária, že dokážu riadiť spoločnosť. Áno, dokážu zakazovať, uzatvárať hranice, divadlá, kiná, obchody. Dokážu obmedzovať slobody aj tam, kde je potreba obmedzení minimálne sporná, ak nie jasne kontraproduktívna.

Čisto teoreticky: štáty majú všetky dostupné prostriedky a temer neobmedzené zdroje na to, aby podobnú udalosť dokázali predvídať, byť na ňu pripravení a keď sa dokonca ohlási zopár týždňov vopred, tak obmedziť jej dôsledky na únosnú mieru. Lenže nestalo sa. Nestalo sa tak preto, že štát je organizácia, ktorá niečo také zo svojej podstaty nedokáže. A nie je to nejaké jednotlivé zlyhanie, ale podstata „fungovania“ mašinérie, ktorá nie je schopná niečo vytvoriť (vyriešiť). Je schopná len brzdiť, obmedzovať, vraždiť a vyvolávať falošné nádeje v indoktrinovaných ovčanoch.

 

1,301 celkovo návštev, 2 návštev dnes

3 odpovedí

 1. Avatar
  apríl 08, 2020

  Tarh to vyriesi, hlavne mokry.

  Thumb up 3 Thumb down 0

  Odpovedať

 2. Avatar
  apríl 09, 2020

  Menej statu , viac gorilam.

  Thumb up 3 Thumb down 0

  Odpovedať

 3. Avatar

  vy vsetko obratite na tomto webe na hlavu.. tie „zle“ staty „zlyhali“ v zaciatkoch a odkladali opatrenia preto, lebo sukromne biznisy a zisky.. konali v sulade s vasim myslenim a podnikatelskymi zaujmami, nie v sulade so zaujmom svojim / spolocnosti..

  Thumb up 3 Thumb down 0

  Odpovedať

Diskusia je moderovaná. Komentáre, ktoré nie sú k téme, obsahujú nadávky alebo osobné invektívy, nebudú schválené. Reakcie na komentáre sa rozvetvujú do max. hĺbky 10 komentárov.

Leave a comment

*