Ako sa stať zlodejom

Dnes si vysvetlíme viacero spôsobov, ako sa môžete stať zlodejom. Zistíte, akej metóde sa máte radšej vyhnúť a aká vám môže vyniesť neuveriteľné bohatstvo s nulovým rizikom.

Metóda č. 1: Nesofistikovaný a krátkozraký zlodej napadne svoju obeť priamo, pričom ju zastrašuje zbraňou a požaduje pri tom peniaze alebo iné cennosti, ktoré môže mať obeť pri sebe. Aj keď môže byť táto metóda populárna a niekedy efektívna, má viacero nevýhod. Ak niekoho napadnete osobne, vzniká pri tom veľké riziko pre vás, ako zlodeja. Aj keď napádate len menšie a slabšie osoby, nikdy neviete, kedy môžu byť ozbrojené. Naviac, táto metóda prináša ešte tú nevýhodu, že tak či tak budete skôr či neskôr vypátraný a potrestaný, či už samotnou obeťou, jej známym, alebo políciou. A keď vás chytia, dostanete čo si zaslúžite, bez ohľadu na to čo ste ukradli. Takže možno aj jednorázová akcia s neistým ziskom. Možno aj žiadnym.

Metóda č. 2: Oveľa lepší spôsob, ako sa stať zlodejom, je vlámať sa niekomu do domu, keď sa v ňom nik nenachádza a popozerať sa tam, že čo môžete ukradnúť. Aj vtedy je síce šanca, že budete s niekým konfrontovaný, no riziko je tu podstatne nižšie. No a bežný dom obsahuje určite viac cenného, ako hodnota toho, čo má bežná osoba sama pri sebe. Napriek tomu je tu vždy dosť vysoké riziko a takisto šanca, že zanecháte pri tom nejaké stopy, ako odtlačky prstov, obuvi, atď, ktoré vás môžu neskôr dostať do problémov.

Metóda č. 3: Sofistikovanejší zlodej sa úplne vyhýba násilneokradaniej konfrontácii tým, že používa podvody a klamstvá, namiesto    priameho násilia. Napr. môžete zavolať nejakým starým ľuďom a presvedčiť ich, aby vám poslali svoje peniaze. Alebo rozoslať listy s klamlivým obsahom, tým získať peniaze a potom rýchlo zdrhnúť. Výhoda pri tejto metóde je v tom, že priama konfrontácia a riziko, že schytáte nakladačku od obete, je v podstate minimálne. No aj napriek tomu môžete byť vystopovaný a chytený a každý podvod môže byť len jednorázová záležitosť. Hrozí že zisk bude len malý a môžete sa dostať aj tak do veľkých problémov.

Metóda č. 4: Vyšším levelom je vytvorenie systematickej podvodníckej schémy, pri ktorej okrádate svoje obete pravidelne, nie len jednorázovo ako pri predchádzajúcich metódach. Napr. ak presvedčíte nejakých dôchodcov, aby vám posielali svoje peniaze, nepôjdete hneď na veľký nákup, ale lepšie bude, ak ich oklamete takým spôsobom, aby vám peniaze posielali opakovane a v malých dávkach. Nejaká dôchodkyňa, ktorá bude vidieť na svojom výpise z účtu mínusovú položku v objeme 9,95€, pri ktorej bude napísané, že sa jedná o charitatívny príspevok nejakej organizácii, asi nebude vo väčšine prípadov namietať a nebude pátrať po detailoch. No a keď takto podvediete 100 dôchodkýň, máte zrazu pravidelný prítok celkom slušných prachov, bez toho aby ste sa opakovane vystavovali novému riziku páchania zločinu na nových obetiach. Samozrejme aj tu existuje nejaké riziko, že budete nakoniec vypátraný a potrestaný.

Metóda č. 5: Oveľa lepšia metóda, ako všetky o ktorých sme doteraz hovorili, je falšovanie. Aj keď to obnáša získanie dosť náročnej sofistikovanej výbavy a určitých znalostí, má to značné výhody. V prvom rade neexistuje žiadna priama obeť, ktorá by si o sebe myslela, že bola okradnutá. Tlačením falošných peňazí okrádate v podstate všetkých ľudí, ktorí tú menu používajú. Nie len to, že si nevšimnú rozdiel, veľa ľudí ani len nechápe, prečo je vlastne falšovanie zlé, alebo ako to vlastne každému falsovanieškodí. Riziko, že nejaká obeť na vás kvôli tejto činnosti zaútočí alebo vás bude čo i len žalovať, je takmer nulová. Dokonca riziko, že obete zistia že boli okradnuté je takisto takmer nulové a nebolo by vyššie, aj keby vedeli, že vy tie peniaze tlačíte.

Je to jednoducho z toho dôvodu, že drvivá väčšina ľudí v princípe ani nevie, že čo sú to peniaze a ako fungujú. Keď už budete zabehnutý, môžete si tým zabezpečiť celkom slušný prísun peňazí, s takmer nulovým rizikom fyzického rizika. Samozrejme ak sa o tom dozvedia príslušné inštitúcie, tak máte problém, no napriek tomu sa táto metóda zdá byť vrcholom v zlodejčine. Získavať pravidelný prísun peňazí a obete pri tom ani len netušia, že čo ich vlastne okráda. Vlastne netušia ani len to, že sú vôbec okrádané.

Metóda č. 6: Táto metóda je skutočne len pre ozajstných psychopatov, ktorí nechcú získať len nezaslúžené bohatstvo, no chcú získať aj moc nad ostatnými. Aj táto metóda je založená na falšovaní, ale namiesto získavania peňazí a kupovania vecí za ne, budete tlačiť peniaze, ktoré budete následne požičiavať iným ľuďom. Možno to neznie celkom logicky. Veď ak môžete tlačiť peňazí koľko len chcete, prečo by ste ich mali požičiavať a tým sa ich zbavovať?

Keď vytlačíte milióny eur a požičiate ich stovkám ľudí, každý z nich sa vám bude cítiť zaviazaný, ako keby ste im v niečom pomohli. Ľudia sa budú následne radšej okrádať sami medzi sebou, aby vám mohli mesačne posielať peniaze s pocitom morálnej povinnosti. Ironické na tom je, že ten dlh bude ľuďom pripadať reálny, ako keby ste im požičiavali nejakú reálnu hodnotu o ktorú ste prišli. Sami sa budú cítiť ako zlodeji, ak vám prestanú splácať svoj „dlh“. Navyše, môžete požičať úmyselne peniaze tam, kde viete, že ľudia nebudú schosmiechpní tento dlh splatiť. Prečo? Pretože ak prestanú splácať svoj „dlh“ vašimi natlačenými peniazmi, môžete im následne jednoducho zobrať ich dom, auto alebo iný majetok, ktorý použili ako zábezpeku voči dlhu.

Dlžníci sa aj potom budú cítiť ako tí zlí, ako malí zlodejíčkovia, ktorí neboli schopní splácať dlh. Potom, keď im zoberiete všetko čo mali, ešte sa vám budú aj ospravedlňovať, že vám nemohli dať toho aj viac a budú sa cítiť pritom zahanbene a ponížene. Čo viac si môžete želať? A čím viac touto metódou okrádate ľudí, tým viac môžete tento podvod rozširovať. Skutočne neexistuje limit. A ak pôjde všetko hladko, môžu sa vám nakoniec skoro všetci ľudia na svete cítiť dlžní. No a keď zbankrotujú, môžete v podstate vlastniť skoro celý svet. A väčšina vašich obetí nebude ani len tušiť, že čo sa to vlastne stalo. Budú vašimi otrokmi a urobia pre vás všetko čo si budete želať. Vy sadistický megalomanský sociopatický bastard.

Metóda č. 7: Predchádzajúca metóda je skutočne tak veľmi efektívna, že existuje už len jeden spôsob, azlodejko sa dá vylepšiť. Jediné riziko, aj keď takmer nulové, ktoré obsahovala predchádzajúca metóda bolo, že vám mohli teoreticky na ten podvod prísť a chytiť vás skôr, než stihnete utiecť s lupom do krajiny, z ktorej vás nevydajú. Aby ste eliminovali aj toto minimálne zostávajúce riziko, musíte vykonať posledný krok, a ten je podplatenie politikov, aby legalizovali vaše kriminálne činy. Potom, keď vaše podvody a okrádanie dostanú od politických autorít legislatívne požehnanie a k tomu získate od nich ešte aj policajnú ochranu, ktorá bude ochraňovať vás pred vašimi obeťami, potom sa stanete skutočným kráľom zlodejov na svete.

No žiaľ, vy to nedokážete… Nikdy sa z vás nestane kráľ zlodejov a svet nikdy nebudete vlastniť. Prečo nie? Pretože niekto iný vás už predbehol. Ten „niekto iný“ má názov centrálna banka. V amerike centrálna banka kontroluje kongres, ktorý zlegalizoval ich činnosť v roku 1913. A odvtedy, za pomoci tzv. systému frakčných rezerv, čo je honosný výraz pre falšovanie, ukradli z vreciek ľudí už viac biliónov dolárov ako si len dokážete predstaviť. V Eurozóne je za toto zodpovedná ECB, pričom už v júni tohto roku plánuje ďalšie kvantitatívne uvoľňovanie (veľké tlačenie hotovosti). Ich podvod je tak dokonalý, že to môžu robiť dokonca priamo pred našimi očami, zverejňujúc všetky detaily tohto podvodu. A stále je len veľmi malé percento obetí, ktoré majú aspoň malú šajnu, že čo sa deje, alebo že sa vôbec deje niečo zlé.

Zdroj: Larken Rose

9,095 celkovo návštev, 1 návštev dnes

16 odpovedí

  1. Avatar
    apríl 29, 2014

    „A stále je len veľmi malé percento obetí, ktorí majú aspoň malú šajnu, že čo sa deje, alebo že sa vôbec deje niečo zlé.“
    A v ďalších diskusných príspevkoch sa iste dozviem, že sa vlastne deje čosi veľmi dobré. Veď tie peniaze predsa všetci potrebujeme !

    Thumb up 9 Thumb down 2

    Odpovedať

  2. Avatar
    apríl 29, 2014

    6. a 7. sú nezmysly. Na falšovanie meny má monopol štát zastúpený centrálnou bankou a frakčné rezervy nie sú ničím iným než opakovaným požičaním tej stej veci.

    Thumb up 0 Thumb down 2

    Odpovedať

    • Avatar
      apríl 29, 2014

      No veď to je predsa to najhoršie, že má na to monopol. Ak by monopol neexistoval, ľudia by sa (možno) okrádať nedali.

      Thumb up 3 Thumb down 4

      Odpovedať

      • Avatar
        apríl 29, 2014

        Monopol štátu a znehodnocovanie meny centrálnou bankou (t.j. štátom), nijako nesúvisí s frakčnými rezervami. Sú to dve navzájom nesúvisiace veci.

        Thumb up 1 Thumb down 0

        Odpovedať

        • Avatar
          apríl 29, 2014

          Ja hovorím práve o tej kombinácii, ktorá je problémom, ak ma niekto núti pod hrozbou basy používať menu, ktorá je pod iracionálnymi politickými tlakmi znehodnocovaná, len kvôli tomu, aby si pár vyvolených udržalo svoje teplé miestečká. Mimochodom, ja nie som odporca systému frakčných rezerv, dokonca si myslím, že niečo také by mohlo kľudne fungovať aj vo voľnom trhu, no pri nenanútenom systéme a za jasných podmienok, resp. garancii maximálneho objemu peňazí v obehu, by to mohlo fungovať ako spravodlivá dobre fungujúca schéma. Keďže potom by to bolo aj lokálne možné porovnávať s konkurenčnými menami, na ktoré by mohol človek bez problémov prejsť. Dnes to možné nie je.

          Thumb up 4 Thumb down 2

          Odpovedať

          • Avatar
            apríl 29, 2014

            Frakčné rezervy vznikli na voľnom trhu. Veľmi voľný popis je v Rozprávke o zlate a Bankovi. Frakčný systém je v podstate jediný možný spôsob inštitucionárneho úverovania. Ak niekomu banka požičia uncu zlata nikto nedokáže pri najbližšom vkladateľovi určiť, či sa jedná o tie isté atómy zlata ako boli požičané, alebo iné.

            Bez frakčného systému by neexistovala inštitúcia na ktorú by sa ktokoľvek mohol obrátiť so žiadosťou o úver. V prípade akéhokoľvek nápadu, plánu, či zámeru by bol dotyčný odkázaný na okruh známych. To výrazne obmedzuje podnikateľskú aktivitu a bez bankového úverovania by dodnes bol parný stroj raritou a topánky by sa šili ručne.

            Dnešný prúser sa volá monetárna báza, ktorá sa mení len tak, bez akéhokoľvek základu. Teda pradon momentálne sa mení podľa úradom stanoveného inflačného cieľa. Napr cena zlata stúpla od úplného zániku zlatého štandardu t.j. 40 rokov z 33 na 1.300 USD. Miera rezerv frakčného systému a teda aj multiplikátor bázy zostali prakticky nezmenené.

            Thumb up 0 Thumb down 1

          • Avatar
            apríl 29, 2014

            Tá miera sa menila pokiaľ viem, bankám sa značne povolili uzdy v miere rezerv. Neviem teraz presné čísla, ale mohol by som to nájsť. Ale ešte raz hovorím, že nie som odporcom frakčných rezerv ako takých, ale frakčných rezerv pod taktovkou štátu a samozrejme som proti zväčšovaniu monetárnej bázy. Nemyslím si, že aktuálny model, pri ktorom úverové inštitúcie neadekvátne k nejakej pridanej hodnote bohatnú je správny. Fungovať to môže veselo aj pri fixnej monetárnej báze, bez aktuálneho modelu, kde si štáty tlačia nové peniaze podľa ľubovôle a nemyslím si určite, že by sa tým zastavil vývoj.

            Thumb up 1 Thumb down 1

          • Avatar
            apríl 29, 2014

            Za tých posledných 40 rokov miera rezerv nijako výrazne nerástla. Prakticky celý nárast obeživa ide na vrub nárastu monetárnej bázy.

            Trochu si protirečíš keď najprv chceš bankám „pritiahnuť uzdu“ a potom požaduješ slobodné bankovníctvo.

            Čo sa týka bánk je to šialene preregulovaný tržný segment. Nepamätám si kde to bolo uvedené, ale regulácie bánk v EU by mali byť v rozsahu 60.000 strán zákonov, nariadení a predpisov. Predpokladám, že v USA to bude podobné.

            Čo sa týka neadekvátneho bohatnutia, tak to by som skôr očakával na jetotak.sk ako tu. Nie je problém dokázať, že banky na inflácii nezarábajú ani neprerábajú oni sú voči inflácie z princípu imúnne. Aj o tom chystám článok, len nejak nejde dokončiť.

            Thumb up 1 Thumb down 0

          • Avatar
            apríl 29, 2014

            Tá minimálna miera rezerv je síce určovaná zákonom, ale je minimálna. Napr. momentálne ECB zvyšuje bázu čo sa len dá, ale nemáme reálny dopad v cenách. Dôvod je ten, že banky držia rezervy vyššie ako by ECB chcela a tak sa nárast bázy jednoducho nemultiplikoval.

            Thumb up 1 Thumb down 0

  3. Avatar
    apríl 29, 2014

    Ako sa stať zlodejom?
    Zaplatiť politikom kampaň.
    Tí sa dostanú do zákonodarného zboru a zmenia zákony TAK? že nebude zlodej označovaný za zlodeja, ale ako TEN čo postupuje podľa zákona …

    Thumb up 2 Thumb down 2

    Odpovedať

  4. Avatar
    apríl 29, 2014

    Však on ten monopol nebude věčný. Možná to tak ještě nevypadá, ale rozšíření bitcoinu a dalších kryptoměn je čím dál víc na postupu – za pár let to zjistí i ti, co o něm dnes pochybují…

    Thumb up 4 Thumb down 1

    Odpovedať

    • Avatar
      apríl 29, 2014

      A argumenty ?

      Thumb up 0 Thumb down 1

      Odpovedať

      • Avatar
        apríl 29, 2014

        Argument je obsažený už v mé druhé větě – je to raketově stoupající rozšíření bitcoinové sítě, obchodů a služeb, které bitcoin akceptují (nyní víc než 4.100 akceptačních míst). Decentralizovaná platforma, která i bez bank slouží 24 hodin denně, rychlé, levné a bezpečné platby… A třeba současná cena bitcoinu s tím nemá ani tolik společného. Je to nezadržitelný fenomén, přirovnávaný k Internetu v r. 1994. To bych sem psal celý den. Více třeba tady: http://btctip.cz/bitcoin-neni-ponziho-schema-ani-letadlo-proc/

        Thumb up 2 Thumb down 0

        Odpovedať

        • Avatar
          máj 01, 2014

          Ja bitcoinu strašne fandím. Lenže ….
          Lenže hodnotiť niečo podľa percentuálneho nárastu je išidné. Pri minimálnom základe percentá vypadajú úžasne.
          Rozhodujuce bude, ši ŠTAT najde páky na jeho zničenie. Presnejšie – na blokovanie obchodu s ním.

          Thumb up 1 Thumb down 1

          Odpovedať

  5. Avatar
    apríl 29, 2014

    Mill :
    „Trochu si protirečíš keď najprv chceš bankám “pritiahnuť uzdu” a potom požaduješ slobodné bankovníctvo.“
    Neprotirečí si.
    Práve slobodné bankovníctvo bude tým najkrutejším pritiahnutím uzdy. Ovšem, SKUTOČNÉ slobodné bankovníctvo. Nie to terajšie, ked za dlhy komerčných bánk robí ručiteľa CB.

    Thumb up 2 Thumb down 3

    Odpovedať

    • Avatar
      máj 06, 2014

      Nemyslím si, že by slobodná mena bola väčším obmedzením ako dnešný chaos. Slobodná mena nesie dve prikázania :
      1. Udrž si likviditu.
      2. Drž náklady pod úrovňou výnosov.

      Dnes sú banky pod vplyvom tisícov nariadení, v ktorých sa nik vyznať ani teoreticky nemôže a očakávajú kedy príde niekto a udelí takú či onakú pokutu. To už ani nehovorím o zvôli typu zdaníme vybrané aktíva, pasíva, transakcie mierou akú uznáme za vhodnú, alebo jednoducho niečo zhabeme v mene obecného blahobytu.

      Thumb up 0 Thumb down 1

      Odpovedať

Diskusia je moderovaná. Komentáre, ktoré nie sú k téme, obsahujú nadávky alebo osobné invektívy, nebudú schválené. Reakcie na komentáre sa rozvetvujú do max. hĺbky 10 komentárov.

Leave a comment

*