V lúčoch slnka

Smutný dokument V Lúčoch slnka o tragédii severokórejského štátu zanecháva silný dojem. Človek si po jeho vzhliadnutí uvedomí, že miera štátnej diktatúry a zasahovania štátu do života ľudí závisí od množstva nariadení, ktoré ‘sú v spoločnosti povinné’ a ktoré ale pri hlbšej analýze nedávajú racionálny zmysel.

V Severnej Kórei predstavuje Kim Čong súčasť kórejskej rodiny, sebarealizácie a pracovného života či vzdelávacieho procesu, duchovného vodcu štátu, ktorý dosiahol formu náboženstva.

Vytrvalou indoktrináciou ukradol a stále kradne milióny životov kórejských detí, usmrtil ľudskú individualitu Kórejčanov a zdegeneroval ju na neustálu adoráciu najvyššieho a najvážnejšieho vodcu.

1 6HqijIyJB6WoCz48G1wtvw

Štátna diktatúra je však v rôznej forme prítomná na celom svete. Jej úplná absencia neexistuje. Spoločnosti sa líšia len mierou zásahov zo strany štátu. Jeho manipulačných a indoktrinačných techník, ktoré sú schopné ešte akceptovať a ktoré už nie. Brainwashing v Rusku je menej nápadný ako v Severnej Kórei. Brainwashing v EÚ je zase dobre zamaskovaný do vznešených ideálov spoločnej ‘demokratickej únie’ či kolektivistickej fiškálnej politiky, ktorej nikto dobre nerozumie natoľko, aby si uvedomil podstatu centralizovanej finančnej diktatúry superštátu.

Obavy z terorizmu (ktorý je na ústupe) zasahujú výrazne do našej ekonomickej aj osobnej slobody. Strach je to, čo upevňuje diktatúru a umožňuje jej neustále nabobtávanie. Strach kórejského ľudu z amerických a japonských veľkostatkárov, či strach Európanov z terorizmu a utečencov.

Obzrite sa okolo seba a zamyslite sa sa nad milión štátnymi zákazmi a príkazmi. Ich racionálnym opodstatnením. Začnite povinným školstvom, vízovou a colnou politikou, nezmyselnou štátnou byrokraciu, ktorá sa dotýka vašich detí či vašej firmy, zamyslite sa nad ‘bezpečnostnými’ reguláciami, ktoré vznikli ako ‘ochrana’ voči organizovanému zločinu či terorizmu.

Hľadajte diery v oficiálnych štátnych vysvetleniach nevyhnutnosti týchto zákazov a príkazov.

Podkopávajte ich.

Hľadajte paralelné alternatívy.

A hlavne – vytvárajte ich.

4,032 celkovo návštev, 1 návštev dnes

2 odpovedí

 1. Avatar
  máj 22, 2016

  Lichtenštajnsko je taktiež štát.
  .
  Ekonomická diktatúra existuje v rôznych formách taktiež.
  …Je prítomná napríklad i vo vzťahoch medzi zamestnávateľom a zamestnancom.

  Thumb up 2 Thumb down 3

  Odpovedať

  • Avatar
   máj 23, 2016

   Aká diktatúra medzi zamestnancom a zamestnávateľom? On človeka zamestnať nemusí, ten uňho nemusí tiež pracovať a na mzde sa predsa musia dohodnúť. Ekonomickú diktatúru ja vidím tam, kde sa porušujú vlastnícke práva (sem patrí i zdaňovanie), kde niekoho zamestnať nie je dovolené, kde platí minimálna mzda, kde sa pracovať musí atď. Ale aj to najväčšie donútenie zo strany štátu je v mene ľudu a demokratickej vlády, takže to sa smie, nie?

   Thumb up 3 Thumb down 2

   Odpovedať

Diskusia je moderovaná. Komentáre, ktoré nie sú k téme, obsahujú nadávky alebo osobné invektívy, nebudú schválené. Reakcie na komentáre sa rozvetvujú do max. hĺbky 10 komentárov.

Leave a comment

*