Takže toto je dnes už obťažovanie?

Na sociálnych sieťach sa aktuálne šíri video (už cez 23 mil. zhliadnutí), na ktorom sa prechádza žena so skrytou kamerou ulicami New Yorku. Autori videa hovoria o tom, že počas desať hodinovej prechádzky bola žena na videu obťažovaná rôznymi ľuďmi až 100-krát, pričom sa snažia videom ukázať verejnosti, čomu všetkému je žena vystavená v uliciach tohto veľkomesta.

Keď si video pozriete, tak zistíte, že väčšina tohto „obťažovania“, ktoré sa zmestili do 2-minútového zostrihu, boli vlastne len obyčajné pozdravy a komplimenty. Veci ako „Ako sa dnes máš?“, „Ako sa máš kráska? Prajem pekný deň.“, „Hey, nádhera.“, „Ako sa dnes ráno máš?“, „Prajem pekné popoludnie.“, „Ako slečna?“, „Ako sa máme?“ alebo „Prajem pekný večer zlato.“.

Skutočný horor, čím si musia tie ženy v Amerike prejsť. Oblečú sa do tesného oblečenia, ktoré je dizajnované na to, aby detailne ukazovalo všetky krivky tela a tak priťahovalo opačné pohlavie, a následne sa sťažujú, že počúvajú pozdravy a komplimenty od mužov.

Video následne navádza divákov na darovanie peňazí pre organizáciu, ktorá chce takémuto chovaniu na ulici zabrániť. Organizácia ktorá vytvorila toto video za účelom zbierky sa nazýva „Hollaback“. Tvrdia, že „Obťažovanie na ulici je vstupnou bránou zločinu, čo robí iné formy rodovej diskriminácie v spoločnosti akceptovateľné“.

Takže pozdraviť niekoho na ulici je po novom asi propagácia sexuálneho násilia…

No a ako chce Hollaback zabrániť tomuto „obťažovaniu na ulici“? No predsa prostredníctvom štátu. Čo iné by sa dalo očakávať od prudko ľavicovej organizácie. Táto organizácia podporila legislatívu vo Washingtone DC, ktorá by v realite „znížila štandard dôkazov“ pre sexuálne obťažovanie na ulici. Takisto podporili aj legislatívu v EÚ, ktorá by kriminalizovala všetky „nežiadúce verbálne a neverbálne prejavy násilia a psychického sexuálneho obťažovania žien“.

No ako vedieť, či je to „obťažovanie“ žiadúce alebo nie? To sa dá zistiť jedine tak, že to skúsite. V praxi to znamená, že nemôžete ženu ani pozdraviť, alebo jej vysloviť kompliment, či vypýtať si od nej telefónne číslo. Chcete toto všetko kriminalizovať?

Oni vlastne nechcú kriminalizovať všetky formy takéhoto správania. Bude to platiť len vtedy, ak je takéto správanie považované za „nežiadúce“, čo samozrejme zistíte len vtedy, ak to urobíte. Môžeme predpokladať, že žena na videu by inak reagovala na nejakého chudáka z ulice v roztrhaných teplákoch, ktorý by mal odparkovaný bicykel pred obchodom, ako na niekoho v peknom drahom obleku, ktorý by ju pozval na večeru v peknom Lamborghini. V zásade čo teda vadí žene na videu je to, že ju oslovovali muži, ktorí nezodpovedali jej záujmovému štandardu.

Tento feministický odpad je v podstate o tom, aby mali ženy právo dať zatknúť mužov za čokoľvek bez akýchkoľvek dôkazov. Celé vyplývajúce z toho, že im niekto naruší ich komfortnú zónu a tým akože vykoná trestný čin, pričom robí len to, čo muži asi aj majú robiť – všímať si ženy.

No ak chcú feministky rovnoprávnosť, bolo by tu riešenie.

Najbližšie keď uvidíte na ulici nejakého muža, vypýtajte si od neho telefónne číslo. Ponúknite mu sex. Pochváľte mu jeho veľké tučné brucho. Požiadajte ho, nech vám ukáže čo má v nohaviciach. Síce nie je isté, že to aj urobí, no možno na vás aspoň nezavolá políciu a nedá vás uväzniť za sexuálne obťažovanie.

Len toľko k rovnoprávnosti.

Zdroj: Christopher Cantwell

14,453 celkovo návštev, 1 návštev dnes

20 odpovedí

  1. Avatar
    október 31, 2014

    Mňa by celkom zaujímalo, ako to bude v prípade, že mi nejaká telefonická anketárka, či podobná otrava zavolá a ja ju zasypem oveľa šťavňatejšími poznámkami. Pretože ten relativizmus ma neprestáva šokovať. Za nevyžiadaný mail (spam), ktorý je technicky relatívne jednoducho možné vytesniť, za toto je dnes už snáď aj basa, ale za otravné telefonáty, ktorým sa človek, čo pracovne proste musí zdvíhať telefonáty proste nevyhne, tak to je v úplnom poriadku. No a ja sa podľa nálady práve často bránim tak, že si to dotyčná, či dotyčný zapamätá.

    To by ma celkom zaujímalo, ako tento „paradox“ riešia v USA, kde je vraj otravných telefonátov viac. Ak dotyčný oplatí rovnakou mincou. Teda nielen nevinným komplimentom, ale pekne explicitným návrhom otravnej telefonistke.

    Thumb up 6 Thumb down 2

    Odpovedať

  2. Avatar
    november 01, 2014

    Treba si najprv uvedomiť súvislosti feministického hnutia:

    1. Drvivá väčšina femnistiek a sufražetiek sú ženy s lesbickou orientáciou. Na jednej strane nenávidia mužov, na druhej strane sú posadnuté mužským svetom a snažia sa žiť ako muži (výberom zamestnania, spôsobom obliekania (nohavice, saká, kravaty, krátke vlasy), odmietaním starostlivosti o rodinu atď.

    2. Lesbo-feministky sa snažia jemnými manipulatívnymi taktikami rozoštvať proti sebe normálnych mužov a ženy. Robia to mnohými spôsobmi – prezentovaním mužov ako násilníkov, prezentovaním žien ako promiskuitné zlatokopky, mediálnou propagáciou rozvodov a vysokých alimentov, atď. Postupne sa vďaka tejto mediálnej propagande vytvorí medzi mužmi a ženami atmosféra nedôvery a obe strany začnú mať strach nadviazať dlhodobý vzťah.

    Do tohto kontextu zapadá aj americká kampaň proti sexuálnemu obťažovaniu. Femnisticky sa snažia dosť brutálnym spôsobom zastrašiť mužov, aby mali strach kontaktovať ženu, ktorá sa im páči. Vo výsledku to potom vedie k množstvu osamelých žien, ktoré by aj rady šli do nejakého vzťahu, ale žiaden muž ich nikdy neosloví, nepomôže im, ani im nezloží kompliment, pretože si na to po podobných kampaniach proste netrúfne.

    Thumb up 27 Thumb down 7

    Odpovedať

    • Avatar
      november 01, 2014

      velmi vystizne si to napisal, diskuter. po velmi dlhom case diskusny prispevok s informacnou hodnotou.

      aby som nebol offt-topic. pre kazdu zdravu zenu so standardnou sexualnou orientaciou je pozornost muza velmi dolezita a ked sa jej nedostava, je frustrovana. ak si uvedomime, kolko zeny venuju casu, energie a penazi tomu, aby pozornost muza uputali, tak je uplne jasne, ze toto video skodi viac zenam ako muzom. neviem o nicom, co zenu naserie viac ako nezaujem alebo nedostatok pozornosti.

      Thumb up 16 Thumb down 1

      Odpovedať

    • Avatar
      november 01, 2014

      ok, chápem Tvoj point.. Ale tvoja definícia feminizmu je veľmi chybná a nenávistná. Taktiež nie všetky feministky (ani drvivá väčšina nie) sú lesby. Celkom by ma zaujímal nejaký štatistický údaj k tomuto tvrdeniu.
      Vo feministickom hnutí ide v prvom rade o zrovnoprávnenie mužov a žien (v minulosti spojeného s volebným právom, dnes predovšetkým s rovnakými podmienkami v zamestnaní a v spoločnosti)

      K tomu videu – súhlasím, že niektoré prejavy, ktoré tam boli na adresu slečny zachytené boli mienené ako úprimné komplimenty a prejavy záujmu o zoznámenie. Niektoré však boli prehnané a nepríjemné najmä od úplne cudzieho človeka na ulici (i just saw a 1000 bucks, damn baby..) neviem ako tebe, ale mne by sa tiež nepáčilo, keby ma cudzia ženská/chlap/hocikto oslovovali baby, zlato a podobne, už len preto že je to divné a otravné 😀 peace

      Thumb up 9 Thumb down 3

      Odpovedať

      • Avatar
        november 05, 2015

        no dobre a co ako. nic horsie sa v NY nedeje?

        Thumb up 0 Thumb down 0

        Odpovedať

  3. Avatar
    november 01, 2014

    Feministicke hnutie je hnutim starsich, skaredsich, ale zato bohatsich zien zameranym proti mladym, krasnym ale chudobnym zenam, resp. zenam na nizsom stupni spolocenskej hierarchie. Tym, ze sa zabrani pouzivat „sex ako zbran“ (myslene obrazne), tak sa znizi konkurencia mladych a krasnych v spolocenskej sutazi. Lebo, povedzme si pravdu, minisukna zaposobi aj ked slecna nema vela ineho co ponuknut. Zeny so spolocenskou poziciou, uz maju skusenosti, kontakty, postavenie ale minisuknu uz pouzivat nemozu a ani nemusia. A „zakazom“ jej pouzivania netratia ony, ale ich mlada a krasna konkurencia. My chlapi sme len vedlajsie straty. O nas vobec nejde.

    Thumb up 12 Thumb down 4

    Odpovedať

  4. Avatar
    november 01, 2014

    Thumb up 12 Thumb down 0

    Odpovedať

    • Avatar
      november 02, 2014

      To je super !!
      Všimnite si tam pred koncom, ako sa za ním otočí baba, ktorá ide s chalanom a ten ju pekne otočí opačne 🙂

      Takže chlapi sa otáčajú za peknými babami a baby zasa za peknými chalanmi. A existuje skupina ľudí, ktorí v tom vidia div že nie kriminálne činy. To sme teda dopracovali 🙁

      Thumb up 3 Thumb down 0

      Odpovedať

  5. Avatar
    november 01, 2014

    Začnem chodiť po ulici a mužom v tesnom alebo sexy oblečení hovoriť takéto veci. Potom by ste vy všetci junáci tuna sklapli veľmi rýchlo 😀

    Thumb up 5 Thumb down 5

    Odpovedať

  6. Avatar
    november 03, 2014

    Síce sa to dá za obťažovanie považovať veľmi ťažko, ale za určitých okolností by to trocha agresívnejšia alebo bojazlivejšia feministka mohla posúdiť ako hrozbu svojej fyzickej integrite a primerane tomu zasiahnuť (hlavne voči tomu jednému, čo ju dlhšie sledoval).

    Inak je veľmi zaujímavé, že autorka videa bola celkom slušne kritizovaná ľuďmi, pretože video nezobrazuje agresiu privilegovaného bieleho muža, ale aktéri videa sú v podstate všetko menšiny.
    Dosť veľký problém, pretože v niektorých krajinách ide, ako vyššie napísal človek s prezývkou „diskuter“, častokrát o boj proti „privilegovanému bielemu mužovi“, takže nie je problém stretnúť feministku, ktorá raz píše ako feministka, potom obhajuje LGBTI a občas si odskočí do výhod multikulturalizmu alebo využije white guilt.

    Thumb up 3 Thumb down 0

    Odpovedať

  7. Avatar
    november 03, 2014

    p.s. Niekto mal veľmi veľký záujem, toto video o sex.obťažovaní maximálne spropagovať. Stretol som sa týmto videom na youtube už deň pred tým, než ho začali rozoberať všetky naše média. Objavilo sa mi navrchu medzi doporučovanými videami, a to napriek tomu, že nemalo absolútne žiadnu súvislosť s tým, čo som hľadal. Domnievam sa, že tá obrovská sledovanosť toho videa (viac než 10 mil. zhliadnutí za niekoľko dní) bola práve vďaka tomu, že bolo podstrkované na youtube úplne každému.

    A tak sa núka otázka: mal google nejakú skrytú motiváciu, aby toto video pretlačil navrch výsledkov vyhľadávania? Alebo si niekto zaplatil, a video sa správalo ako komerčná reklama?

    Thumb up 6 Thumb down 0

    Odpovedať

    • Avatar
      november 08, 2014

      To už je aká konšpiračná teória 🙂
      Afaik, videá na youtube sú aj bez zaplatenia a úmyslov normálnym algoritmom podstrkované každému až po tom, ako sa stanú populárnymi a nie naopak. Načo by sa Google do toho prplal a vyberal si videá z agendou…
      A preto to tam bolo deň pred našimi médiami, lebo sú proste pomalšie a niekedy preberajú veci práve aj z druhého najpoužívanejšieho vyhľadávača 😉

      Thumb up 0 Thumb down 1

      Odpovedať

    • Avatar
      november 05, 2015

      samozrejme, a co si myslis? aj ked typek pod tebou zjavne patri k skupine „neprebudenych“, ktori napr stale veria ze dvojicky maju na svedomi, spinavci v turbanoch co vybehli bosi z jaskyne v afganistane s kalachom na pleci a prekonali druhu najlepsiu a najbezpecnejsiu obranu(hned po izraeli)

      Thumb up 0 Thumb down 0

      Odpovedať

  8. Avatar
    november 07, 2014

    Vam uz hrabe nacisto asi. Pokrikovanie na ulici je jednoznacne obtazovanie, tu (v A) to nikoho ani nenapadne (okrem imigrantov, to je ina tema). Toto: „ktorý by mal odparkovaný bicykel pred obchodom, ako na niekoho v peknom drahom obleku, ktorý by ju pozval na večeru v peknom Lamborghini.“ clovek je az zle, ze toto niekto napise, take predsudky prezentovat. A k jej obleceniu, je oblecena uplne normalne, ale aj keby bola naha, ju nikto nema otazovat, sme zvierata, ci ludia?

    Thumb up 2 Thumb down 2

    Odpovedať

    • Avatar
      november 07, 2014

      Podstata článku je niekde úplne inde. Tu sa nerieši to, či niečo je alebo nie je obťažovanie. Všetko je subjektívne.

      Thumb up 0 Thumb down 0

      Odpovedať

  9. Avatar
    december 01, 2014

    Páni, tu je libertariánov jak holubov!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Odpovedať

  10. Avatar
    január 04, 2015

    Toto je tiež jeden z príznakov úplného zániku západnej civilizácie.

    Thumb up 1 Thumb down 1

    Odpovedať

  11. Avatar
    november 05, 2015

    Já si pamatuji, jak mi babička v dětství vykládala, jak to chodilo před 2WW. Pro mě dnes studnice vědění. Pár příkladů, a některé mě i dost šokovali: 1. V dětství (ještě za R-U monarchie) jedla ona i další děti jakýsi druh lesních mravenců, co měli sladkokyselou chuť, strčila stéblo do mraveniště a plné mravenců jej vytáhla a oblízla. Lidé si sušili nějaký druh kobylek a pak je jedli! Takže mám poznatek, že i zde ve Střední Evropě lidé kdysi běžně jedli hmyz! 2. Měla 4 děti a uvažovala o adopci dalších – jen hodně nemocný děda byl proti a tak se na tom nedohodli, ale kdyby byl děda zdráv, bylo by po jejím. Vysvětlila mi, že to tak kdysi ženy chápali – jedno dítě za sebe, jedno za manžela, jedno za pár, co děti mít nemůže, a jedno pro rozvoj národa… pak již další děti mít nemohla po nějaké nemoci a měla děti ráda, a tak chtěla další adoptovat! Měla 3 syny a jednu dceru a hrdě říkala: „Muže a kluky potřebujeme, národ pro případ ohrožení potřebuje bojovníky.“ Nikdo z nich se vojenské službě nevyhýbal. Tak takto to kdysi bylo! Nu a jak je to dnes? Ženy se s prominutím se.ou do věcí, které by měli řešit muži a co by měly řešit, to neřeší. A muži, se stali ženami a ztratili koule… Atd. Atd. Když se pak někde objeví muslim z kultury, která si ještě pamatuje, jak to má být a sdělí to příslušné militantní feministce, podlomí se jí kolena, zradí svou kulturu a konvertuje… Když imámové v mešitách v EU říkají, že kontinent bude jejich, že si vezmou naše ženy za své a ty jim budou rodit muslimy atd., v podstatě mají pravdu – vnímají nás jak lišky kuřata. Ale jak se říká – neříkej hop dokud nepřeskočíš… Probere se Evropa?

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Odpovedať

Diskusia je moderovaná. Komentáre, ktoré nie sú k téme, obsahujú nadávky alebo osobné invektívy, nebudú schválené. Reakcie na komentáre sa rozvetvujú do max. hĺbky 10 komentárov.

Leave a comment

*