„Klimatické zmeny“ ma už fakt štvú

Paríž je znovu vo svetových médiách. Všetci máme ešte v živej pamäti tragické teroristické útoky, ktoré sa tam nedávno odohrali. Teraz sa tam práve odohráva príprava útoku na peňaženky daňových poplatníkov. Lídri krajín z celého sveta hovoria v Paríži o tom, ako nás všetkých ohrozujú zmeny globálnej klímy.

Neprekvapuje ani to, že mnohí argumentujú tým, že na boj proti klimatickým zmenám potrebujeme viac investovať do armády, bez ohľadu na fakt, že najväčším spotrebiteľom fosílnych palív na Zemi je americká armáda! Ten argument je preto poriadny úlet, no obávam sa, že veľa ľudí nakoniec tomu aj uverí.

Celá záležitosť klimatických zmien ma štve hlavne z toho dôvodu, že je v spoločnosti na zmeny klímy dosť skreslený pohľad. Keď sa pozrieme do histórie geológie, dokonca ešte predtým než bol na Zemi nejaký značný počet ľudí, tak zistíme, že výkyvy v teplotách boli dokonca oveľa väčšie. Boli doby ľadové, periódy otepľovania, atď. Ak tu dnes niečo máme, tak možno to, že radikálne zmeny v klíme sa vytratili!

12316071_10154332245311686_6141916895540420102_n

A vôbec – klimatické zmeny sú príjemné. Keď sa skončí zima, všetci si užívame jar. Keď skončí leto, všetci si užívame jeseň. Našťastie sa zdá, že tí ktorí sa snažia všetkých vystrašiť so zmenami v klíme ťahajú zatiaľ za kratší koniec.

Minulý rok bol v USA prieskum, v ktorom sa pýtali ľudí na veci, z ktorých majú najväčšie obavy. Z 15 vecí, ktoré boli v prieskume na výber, „klimatické zmeny“ skončili na predposlednom mieste. Ľudia sa jednoducho toho neobávajú, no obávajú sa toho ako sa vedie ekonomike a či budú mať prácu. To skončilo v prieskume na prvom mieste.

Klimatickí alarmisti sú ale vytrvalí. Ich novou taktikou je spojiť „klimatické zmeny“ s terorizmom! Za terorizmus nemôže americká zahraničná politika, ich podpora diktátorov a pretrvávajúce vojenské ťaženia… nie, môže za to počasie.

Podstatnou časťou debaty o klimatických zmenách je snaha ďalej tlačiť myšlienku jednej svetovej vlády a súčasné oslabovanie suverénnych štátov. Toto je boj ktorý prebieha: sloboda jednotlivca vs štát.

S myšlienkami osobnej slobody a súkromného vlastníctva by sme išli dlhou cestou k riešeniu problémov znečistenia ovzdušia. No väčšia vláda s ešte väčšími právomocami na ekonomický život jednotlivca môže veci vždy len zhoršiť.

Zdroj: Ron Paul

3,714 celkovo návštev, 1 návštev dnes

10 odpovedí

 1. Avatar
  december 02, 2015

  Nedávno som si prečítal článok, v ktorom sa popisuje, ako vzniká ten „vedecký konsenzus“, ako fungujú štatistiky, ktoré sú argumentom pre celé toto GlobalW multimiliardové odvetvie štátneho výpalníctva.
  http://vanovcan.blog.sme.sk/c/389271/vedecky-konsenzus-revisited-vi.html

  Thumb up 8 Thumb down 2

  Odpovedať

 2. Avatar
  december 02, 2015

  To su len prachy a nic len praxy… Podojit danovnika… Nic ine… dotacie, na to ci tamto… #dotaciesuzlo

  Thumb up 5 Thumb down 1

  Odpovedať

 3. Avatar
  december 02, 2015

  Neinformovaný nevzdelaný nezaujímajúci sa občan
  to je to čo tým čo chcú VEĽA štátu vyhovuje !!!
  Arabská jar prešla do utečeneckej zimy !
  Svetová ekonomika sa tak zohrievala až sa prehriala do mrazu !
  Skoro všetci sedia pri TV a čakajú na zázračných bájnych hrdinov !

  Thumb up 4 Thumb down 1

  Odpovedať

  • Avatar
   december 02, 2015

   k nam ten bajny hrdina pride v marci… teda on tu uz je, a dost dlho, ale zase bude, akoze nanovo

   Thumb up 2 Thumb down 0

   Odpovedať

 4. Avatar
  december 04, 2015

  Je to jasné, dennodenne sa stretávam s tým, ako štát vymýšla a uplatňuje do praxe nové a nové poplatky, pokuty,dane a odvody. Potom vymýšla výnimky,dotácie a úľavy, aby mohol tých svojich zvýhodniť. O tom však napr. aj v SR máloktovie, lebo sa o tom málokto zaujíma. Neviem osobne posúdiť aké nebezpečenstvo hrozí z klimatických zmien, ale to nepokladám za dôvod, aby nás slobodomyseľných ľudí štát zavalil ďalším poplatkovo-daňovo-odvodovým- a ešte neviem akým – bremenom. Štát a tí,ktorí ho vedú a predstavujú, už dávno zabudli, že to mám byť služba obyvateľsvu a nie prostriedok na zdieranie jeho obyvateľov. Viď napr. včera sa súdruh Fico otrčal v TV v nejakej nemocnici ( už neviem , v ktorej ) že im vláda poskytla nejaké peniaze na rekonštruciu. Súdruh riaditeľ nemocnice poďakoval súdruhovi premiérovi a súdruhovi ministrovi. To ma zdvihlo z kresla. Pretože mal poďakovať všetkým daňovým poplatníkom v SR, resp. v EU ( podľa toho odkiaľ peniaze prišli ). Veď´ tie nedával súdruh predceda z vlastného.

  Thumb up 0 Thumb down 0

  Odpovedať

  • Avatar
   december 04, 2015

   „Veď´ tie nedával súdruh predceda z vlastného.“
   Akože nie ??? Veď to išlo z jeho peňazí !!! Veď odtŕha svojim kamarátom, známym a rodine od huby. A dáva to nejakému riaditeľkovi, ktorého ani nepozná a ktorý mu z toho nič nevráti. Skôr by som pochopil, keby ste sa čudovali, prečo mu to vôbec dal. Veď možno už nebude na ďalšie predvolebné sociálne balíčky.
   Zaplatené dane idú vláde, tá si ich niekomu pridelí, ak má väčšinu tak si to aj bez problémov schváli a frčí sa ďalej. S nulovým rizikom.
   Nie že by sa mi to páčilo, ale čo s tým. No kto má dnes najväčšie preferencie do volieb ?

   Thumb up 1 Thumb down 0

   Odpovedať

 5. Avatar
  december 04, 2015

  Autor píše: „Za terorizmus nemôže americká zahraničná politika, ich podpora diktátorov a pretrvávajúce vojenské ťaženia… nie, môže za to počasie.“
  No, možno to tak vidíte Vy a drvivá väčšina ľudí na internetových diskusiách k tejto téme. Ale na MENEJ ŠTÁTU by som očakával nie také jednoduché a čiernobiele videnie amerického satana. Ruská, potom sovietska a dnes zase ruská imperiálna politika, čínska ochrana svojich záujmov v arabskom svete, wahábistická štátna ideológia viacerých arabských krajín a množstvo ďalších regionálnych, historických, politických a kultúrnych aspektov prispelo dohromady k terorizmu určite viac ako americké – priznávam, že často aj naivná a zlá – zahraničná politika.

  Thumb up 3 Thumb down 1

  Odpovedať

 6. Avatar
  december 05, 2015

  Klimatické zmeny sú objektívny fakt. Kto ešte dnes popiera existenciu globálnych klimatických zmien, nie je vedec, ale blbec. Alebo ušmudlaný psík z bratislavskej eseróčky.

  Ako všade, kde sa z vedy robí hnutie, priplichtí sa veľa šarlatánov a inzitných chudákov. Na Zlodejsku máte Kravčíka. V Česku je Klaus a Motl. Potom sú Singer a Lomborg. Tí dvaja poslední páni aspoň majú nejakú vedeckú úroveň a dá sa s nimi polemizovať, lebo čo hovoria, má aspoň formálne hlavu a pätu. To však neznamená, že majú pravdu len preto, lebo nesú zástavu anarchistov a za nimi idú zástupy takých, čo nechápu podstatu problému a všetko si odvíjajú len od správania sa aktérov.

  Ako moja prababka, ktorá mala rada hokej. Takí sú tí chlapci pekní urastení, a prečo tak pobehujú, čo im nedali najesť? A prečo všetci kričia gól? A ktorí sú naši? Niektorí iní by povedali, že to je za štátne výpalné, že najvyšším funkcionárom hokeja je eštébák a veľkozlodej šírostavný, a že hokej treba zakázať. Ešte iní by povedali, že hokej vynašli imperialistickí vojnoví štváči, aby odviedli robotnícku triedu od triedneho boja. Asi takto väčšina komentuje klímu.

  Thumb up 3 Thumb down 3

  Odpovedať

  • Avatar
   december 05, 2015

   Klimatické zmeny sú objektívny fakt.

   presne, uz par miliard rokov.

   Thumb up 3 Thumb down 4

   Odpovedať

 7. Avatar
  december 06, 2015

  Ja som tiež mal spadnuté „gamby“,keď som podobné články po prvý raz uvidel.Zvaľovať následky bombardovania,terorizovania slabších krajín silnejšími na počasie je absurdné!Terorizmus je následok,nie príčina!K téme globalizácie a k nej príslušnému chaosu,ktorý už prebieha,len toľko: Globalizácia?-Áno!Ale nie pod taktovkou USA,RUSKA,prípadne menších blokov…A už vôbec nie pod taktovkou medzinárodných korporácií!To by bol najväčší hnus…Jedine spoločne,bez agresie,či priamej,alebo nepriamej!Tak si to viem predstaviť..V inom prípade:“s pánom bohom“ …

  Thumb up 1 Thumb down 0

  Odpovedať

Diskusia je moderovaná. Komentáre, ktoré nie sú k téme, obsahujú nadávky alebo osobné invektívy, nebudú schválené. Reakcie na komentáre sa rozvetvujú do max. hĺbky 10 komentárov.

Leave a comment

*