Čas na revolúciu?

It’s far easier to fight for principles, than live up to them” A. Stevenson.

V preklade “Je podstatne jednoduchšie bojovať za zásady, ako ich dodržiavať.“

Tento príspevok bude možno subjektívny, ale priamo sa dotýka podstaty tohto webu. V poslednej dobe sme svedkami, ako demokracia v mnohých častiach sveta zažíva otrasy. Každým dňom sa človek dozvedá veci, nad ktorými sa zastavuje rozum:

To skutočne bojujeme za demokraciu? Toto sú naozaj tie správne prostriedky? To sme skutočne dospeli do situácie, keď si necháme na hraniciach prehľadávať, čo máme na diskoch a na USB kľúčoch? Ako je vôbec možné, že niekto vôbec uvažuje nad takouto otázkou!

Koho môže vôbec napadnúť zdanenie transakcií? Ako môže padnúť argument „až po voľbách“ na otázku, prečo nevysielať TV reláciu? Ako môže štát skrachovať, alebo byť blízko krachu?

Ako je možné, že v demokracii vôbec existuje niečo ako imunita poslancov, jediné, na čo by mal mať tento človek imunitu, sú jeho výroky na pôde parlamentu? Ako je možné, že tolerujeme nástenkové tendre, emisie, platinu, J&T, Pentu?

Ako môže prezident tejto republiky vyhlásiť, že nedôveruje riadne zvolenému GP a nevymenovať ho? Ako sa môže KDH obliecť do bieleho a hlásať „v bielom a na bielom Slovensku“?

Politici, ktorým sme dali moc sa skrývajú sa boj za demokraciu, za kresťanstvo, ale oni sami robia presný opak. Vôbec nie je demokratické kontrolovať notebooky turistom na hraniciach. Absolútne nie je kresťanské hlásať o bielom Slovensku.

Odpoveď na všetky tieto otázky je jednoduchá, jasná a pre mnohých ľudí bolestivá.

Môže za to štát, populizmus politikov a v nemalej miere, my, občania, že to tolerujeme.

 • Iba politici a vlády dopustia, aby nejaký štát skrachoval.
 • Iba politici a vlády sú schopné prijať zákony, ktoré umožňujú prekutrať MP3 prehrávač na hraniciach.
 • Iba politici a vlády môžu schváliť nástenkové tendre.
 • Iba politici, vlády a nimi menovaní úradníci predajú platinu škandalózne lacno.
 • Iba politici a vlády dobrovoľne rozdávajú občanom peniaze.
 • Iba politici sa nechajú podplácať.

Tieto veci si žiadna súkromná osoba, riaditeľ (spolumajiteľ) súkromnej firmy nedovolí urobiť. Pretože ak by to spravil, tak zajtra skrachuje a o všetko príde.

Ale politici, tí nie. Politici sú zvolení na štyri roky, ich nezaujíma, čo tu bude potom. Iba politici rozdajú, čo nemajú. Iba politici siahnu na majetok iného.

A to všetko pod rúškom boja za demokraciu, práva občanov, podpory mladých rodín a kresťanstva!

2,786 celkovo návštev, 1 návštev dnes

4 odpovedí

 1. Avatar
  január 29, 2012

  Až na to biele Slovensko súhlasím. To biele Slovensko ma v tomto článku výrazne ruší. Akože keď tebe evokuje spojenie „biele Slovensko“ niečo zlé, tak by sa to spojenie nemalo používať? KDH odkazuje na Andreja Hlinku, ktorého heslo bolo: biele, nie červené Slovensko. T.j. to biele bolo kresťanské v protiklade s komunistickým

  Avšak istým spôsbom skutočne tá výhrada voči KDH do tohto článku patrí. Pretože KDH rozhodne nepodporuje kresťanské hodnoty a chystá sa do koalície s červeným hranolom. Pričom všeobecne platí, že katolícke je určite viac červené, ako biele
  http://pospisil.blog.sme.sk/c/116878/nadpis.html

  Thumb up 0 Thumb down 1

  Odpovedať

  • Avatar
   január 29, 2012

   Moj osobný názor na spomínané „biele Slovensko“ nemá nič spoločné s A. Hlinkom.

   Keď som videl ten biely bilboard a p. Figela v bielom pod ním, tak mi to nešlo dokopy z dvoch dôvodov. Ten prvý je, ako si spomenul, že sa chystá do červenej koalície a ten druhý je ten, že aj Slovensko sa pomaly stáva multikultúrnou spoločnosťou a mám pocit, že takéto heslá sa môžu javiť mnohým ľudom ako vyrušujúce, ba až rasistické.

   Thumb up 0 Thumb down 1

   Odpovedať

  • Avatar
   január 29, 2012

   Az na taky maly detail, ze ‘biele Slovensko’ za Hlinku znamenalo nieco ine ako dnes – hovori sa tomu kontext.
   Navyse sa bavime o Hlinkovi z 30tych rokov – nacionalistovi, ktoreho vzorom bol A.Hitler a nie o uctihodnej osobe a demokratovi z prelomu storocia.
   Teda pouzitie tohoto sloganu dnes je bud donebavolajucou sprostostou, alebo umyselnym trestnym cinom.
   Co sa tyka krestanskych hodnot, maju urcite blizssie k socialnej demokracii (nie Smeru – ten urcite nie je SD) nez Smer. Problem je, ze KDH ich vyuziva ucelovo vo vlastnom zaujme a nie s umyslom ich nejako previest do praxe v prospech obcanov (ostatne ako kazda politicka strana na Slovensku).

   Thumb up 0 Thumb down 1

   Odpovedať

 2. Avatar
  január 29, 2012

  Ako je možné, že sme dopustili stav súdnictva, ktorý má už aj obete na životoch?
  Nájdite si, prosím, necelú hodinku času na pozretie tohto filmu:

  http://vimeo.com/31168883

  Pozor, nejedzte pred tým. Mne ten film značne skomplikoval trávenie nedeľnajších raňajok.

  Thumb up 1 Thumb down 1

  Odpovedať

Diskusia je moderovaná. Komentáre, ktoré nie sú k téme, obsahujú nadávky alebo osobné invektívy, nebudú schválené. Reakcie na komentáre sa rozvetvujú do max. hĺbky 10 komentárov.

Leave a comment

*