9/11: skutočnú pravdu nepozná nikto

Na svete je mnoho konšpiračných teórií o tom, čo sa vlastne stalo v 9/11. Niektoré hovoria s určitosťou o tom, že oficiálne správy ktoré poskytujú štátne inštitúcie sú dostatočné a kompletné, a niektoré s určitosťou o tom, že kto a ako to v skutočnosti urobil.

Faktom je, že nik si nemôže byť stopercentne istý, kde je pravda. Ak by sa jednalo o konšpiráciu, tak by tam bezpochyby bolo obrovské množstvo dezinformácií na rozptýlenie. No čo vieme určite je toto: štátne inštitúcie nehovoria úplnú pravdu.

Vieme to kvôli tomu, že priznali utajenie 28 strán materiálu zo správy týkajúcej sa 9/11. Toto je proti vôli amerických občanov a dokonca aj proti vôli amerického kongresu, keďže mnohí čítali tento utajený materiál a naznačili, že hovorí iný príbeh ako prezentuje oficiálna správa.

„Išiel som do zvukotesnej tajnej miestnosti tu v Kongrese a čítal som tých 28 strán. Bolo to aj pre mňa veľmi znepokojujúce čítanie. Musel som každé dve-tri minúty prestať a usporiadať si v hlave vnímanie historických udalostí. Určite to zmení váš pohľad na Blízky východ… Týchto 28 strán musí byť odtajnených. Nie je v nich nič, čo by ohrozilo našu národnú bezpečnosť. Niektoré z nich môžu byť pre nás trápne… preto si myslím, že týchto 28 strán bolo utajených. No americkí občania si zaslúžia poznať pravdu.“

~ kongresman Thomas Massie

A je tu ešte niečo, čo vieme určite – dva príklady:

Vieme, že vláda tvrdí, že má prepisy niekoľkých hovorov, kde cestujúci unesených lietadiel volali svojim rodinám pred dopadom.

Vieme, že vyšetrovatelia tvrdia, že našli najmenej tri pasy únoscov v troskách, pričom nám poskytla ich skeny.

Šance toho, že tieto tvrdenia sú pravdivé, sú veľmi málo pravdepodobné. V skutočnosti môžeme s určitosťou povedať, že je to úplný nezmysel.

Pozrite si video alebo fotky z danej udalosti a predstavte si, ako pasy únoscov  po náraze vypadnú z ich vreciek a následne jemne dopadnú na zem v úplne bezchybnom stave,  aby boli následne v rádovo minútach či hodinách nájdené vyšetrovateľmi. Je to nezmysel. Inak sa to nedá pomenovať.

Čo sa týka druhého tvrdenia. 14 rokov po tejto udalosti, v dobe vyspelej technológie – skúste počas letu niekomu zavolať. Jednoducho to nefunguje, dokonca ani dnes. V roku 2001 nebola ani najmenšia šanca, aby čo i len jedna osoba dokázala chytiť na palube lietadla signál a už vôbec nie desiatky osôb, ako tvrdia vyšetrovatelia. Otázkou je taktiež to, prečo vláda poskytla len prepis hovorov, no neposkytla už samotné nahrávky. Znovu, úplný nezmysel.

No dokazuje to, že to bol „inside job“? Nie. Tieto fakty sami o sebe nehovoria a ani nedokazujú, čo sa v skutočnosti stalo alebo aké boli motivácie zainteresovaných – hovoria len o tom, že nám štát klame.

Je tu ešte mnoho ďalších aspektov, ktoré sú úplne neuveriteľné alebo vyslovene nezmyselné. Napr. prečo nám taký Pentagon s doslova tisíckami bezpečnostných kamier sledujúcich okolie nedokázal poskytnúť vierohodný záznam z dopadu lietadla?

Môžeme sa pýtať veľa ďalších otázok a môžeme špekulovať o tom, čo sa vlastne stalo. No nedokazuje to samé o sebe nič. Vieme len to, že jednoducho nemáme k dispozícii úplnú pravdu a pravdepodobne ani nikdy mať nebudeme.

Mali by sme mať viac informácií. Ľudia by mali požadovať zverejnenie utajených 28 strán. Mali by sme byť takisto skeptickí voči oficiálnej verzii a takisto voči neovereným teóriám.

No konšpiračné teórie by sme nemali z princípu zhadzovať, lebo niekedy to môžu byť aj konšpiračné pravdy.

3,318 celkovo návštev, 1 návštev dnes

5 odpovedí

 1. Avatar
  september 12, 2015

  Na YOUTUB-e je video – nahrávka pádu tretej, susednej budovy, vedľa „dvojičiek“. (nemám, žiaľ, po ruke odkaz). Táto budova je relatívne nízka,a pomerne dlhá a široká. Po niekoľkohodinovom požiari sa -na videu – zrutila tak perfektne, ako by to dokázala zrealizovať iba špičková demoličná čata s perfektne rozloženými výbušninami. Vypadalo to, akoby sa ponorila do hustej kaše. Ten požiar musel byť veľmi precizne riadený…..
  Vlády klamú ako divé. Nedá sa im veriť ani presný čas.
  Typické – vojna na ukrajine.
  Po roku zúrivých bojov s ruskou armádou sa nezverejnilo prakticky ŽIADNA videonahrávka útočiacich a strieľajucich ruských armád. Na webe je sto krát viac autentických dokumentárnych filmou z 2 svetovej vojny – a to napriek tomu, že v dobe 2 WW pripadala jedna filmová kamera tak asi na pol miliona ľudí – a dnes má mobil s fotoaparátom 98% ludí. A obloha je plná družíc so špičkovou technikou.
  A keď ktosi sundal z ukrajinskej oblohy lietadlo so stovkami ľudí – a to na území s prebiehajucimi bojmi – tak sa nenajde ani jediné video z nejakej družice , ktorých tam určite je niekoľko. Neuveriteľné. Ale ľudia akosi veria.

  Thumb up 2 Thumb down 3

  Odpovedať

 2. Avatar
  september 16, 2015

  Priznám sa, že nemám rád konšpirátorov a stávam sa alergický na opakované tupé konšpirácie v súvislosti s pádom dvojičiek.

  Autor článku sa dal uniesť na tejto konšpiračnej vlne ak píše:

  „Vieme, že vyšetrovatelia tvrdia, že našli najmenej tri pasy únoscov v troskách, pričom nám poskytla ich skeny.“
  A následne:
  „Šance toho, že tieto tvrdenia sú pravdivé, sú veľmi málo pravdepodobné. V skutočnosti môžeme s určitosťou povedať, že je to úplný nezmysel. Pozrite si video alebo fotky z danej udalosti a predstavte si, ako pasy únoscov po náraze vypadnú z ich vreciek a následne jemne dopadnú na zem v úplne bezchybnom stave, aby boli následne v rádovo minútach či hodinách nájdené vyšetrovateľmi. Je to nezmysel. Inak sa to nedá pomenovať.“

  Prečo by pasy únoscov museli po náraze vypadnúť z ich vreciek ?
  Prečo by mali následne jemne dopadnúť na zem ?
  Prečo by mali byť v rádovo minútach či hodinách nájdené vyšetrovateľmi ?

  To mohol autor ešte napísať: Predstavte si, že pasy voňali tlačiarenskou farbou a boli ešte teplé od tlačiarenskeho stroja.

  Čo chcel autor týmito sugestívnymi akože „usvedčujúcimi“ dotazmi dokázať ? Ako agent Mulder, že všetko je ináč ?

  Thumb up 1 Thumb down 0

  Odpovedať

Diskusia je moderovaná. Komentáre, ktoré nie sú k téme, obsahujú nadávky alebo osobné invektívy, nebudú schválené. Reakcie na komentáre sa rozvetvujú do max. hĺbky 10 komentárov.

Leave a comment

*